Výrobky

Ceny elektronických cigaret a jejich budoucnost


Elektronické cigarety. Mluví se o nich čím dál více. Spoustu lidí na ně přechází z klasických cigaret a také z nahřívacích tabákových výrobků. Je to z toho důvodu, že v říjnu 2023 došlo k zákazu ochucených náplní do těchto nahřívacích tabákových výrobků. V současné době tedy zůstává jediná možnost, jak si vychutnat ochucené náplně při kouření, jsou elektronické cigarety https://www.e-cigo.cz/elektronicka-cigareta/. Zároveň je to o dost levnější varianta kouření, než klasické cigarety. I z finančních důvodů hodně lidí přestává kouřit. Cena za jednu krabičku cigaret se pohybuje přes 130 Kč. Silný kuřák vykouří třeba dvě krabičky denně. Což je přes 260 Kč. Což je za měsíc téměř 8000 Kč. Šílené, že? A ani asi nemusíme říkat, kolik peněz z toho jde do státní kasy.

kouření

Problém je v tom, že opravdu hodně kuřáků přestává kouřit s finančních důvodů. A hodně z nich přechází právě na elektronické cigarety, které je vyjdou levněji. A tak přichází méně peněz do státní pokladny. S tím by měl být příští rok, tedy v roce 2024 konec. Vláda totiž chystá legislativu, která se bude týkat zdanění elektronických cigaret, tedy především náplní do nich.

elektronická cigareta

A to všech. Bází, nikotinových boosterů, aromat, hotových náplní, příchutí shake and vape. Jenomže chystaná legislativa v podobě jaké je hrozí, že naprosto zničí všechny prodejce elektronických cigaret a příslušenství. Pokud by se ceny počítali podle současného návrhu zákona, vycházela by například litrová láhev beznikotinové báze na 13 000 Kč. To je šílené, že? Raketové zdražení zkrátka můžeme očekávat. I když třeba nakonec nebude tak dramatické, můžeme očekávat, že se hodně prohneme. K čemu to ale povede? Černý trh, nakupování levnějších věcí k elektronickým cigaretám v zahraničí a podobně. Jenomže kdo to ve finále nejvíce odnese? Vapeři? Ne. Ale tuzemské obchody s vaperským zbožím.