Hry

Hrát si můžete i v důchodu

Faktem je, že při výběru vhodných her pro seniorské přátelé, je rozhodujícím faktorem jejich fyzická kondice. Zvolit takové, aby si zahráli opravdu všichni, chce sice trochu přemýšlení. Ale radostně prožité odpoledne určitě stojí za to. Rovněž velikost zahrady je potřeba vzít na zřetel. I když ke většině plánovaných her mnoho prostoru není zapotřebí. Hod podkovou je jednou z nejoblíbenějších venkovních her. Kterou si rády zahrají jak děti, tak senioři. Hraje se buď jednotlivě, nebo při větším množství hráčů se vytvoří družstva. Organizátor musí zajistit potřebné vybavení. Čtyři podkovy, provázky na připevnění plus jeden na start, osm kolíčků na jejich připevnění a paličku.

Hry v zahradě

Rovněž je nutný poznámkový blok, do kterého se úspěšně provedené hody podkovou zaznamenávají. Tato hra vyžaduje jediné. Přesnou mušku s dobrým odhadem vzdálenosti. A pokud má hráč i pevné nervy, vítězství ho nemine. Pokud to velikost zahrady dovolí, je dobrou volbou připravit pro přátelé, kteří nemají velké problémy s chůzí, hru nazvanou Kroket. Kterou si najednou může zahrát až šest hráčů. Proto do výbavy patří i šest dřevěných holí, stejný počet barevných koulí, deset branek a dva kolíky – jeden startovací a druhý cílový tvoří nezbytné herní doplňky. Vhodné je dopředu upravit trávník, který tvoří hrací plochu.

Sladká odměna

Aby bylo možné koule dostat do cíle rychle a jednoduše. Tuto hru mají rádi všichni milovníci pohybu na čerstvém vzduchu. Ve společnosti dobrých přátel. Stejně tak oblíbené jsou i Kuželky. Hra, kterou rády hrají všechny generace. A v mnoha zahradách je pro tuto hru základní vybavení připraveno po celý rok. Pevná podložka se stojanem, na kterém je na provazu upevněna koule. A hrací figury, které se postaví na určená místa. A už stačí jediné. Uchopit kouli, zamířit a švihem se snažit jich porazit co největší množství. Příjemným zpestřením celého odpoledne je i občerstvení, které hostitel pro své hosty připraví. Rovněž pro vítěze jednotlivých her je vítána odměna. Ideálně v podobě oblíbené sladké pochutiny.