Výrobky

Jak se starat o vaši suchou pleť?

Suchá pleť je jeden z nejrozšířenějších typů pleti. Je charakteristická svým matným vzhledem bez lesku a pokud není správné hydratovaná, mohou se na ní vyskytovat drsná místa, suché šupinky nebo může jejího majitele svědit a působit napnutě. Jestliže máte suchá jen některá místa na tváři, a naopak máte mastnou t-zónu, je vaše pleť smíšená. Pokud se vám mastí i na tvářích, je vaše pleť mastná.

kosmetika

Nevýhodou suché pleti je, že pokud se o ni nebudete řádně starat, odmění se vám nejen nepříjemným pocitem pnutí, ale také předčasným stárnutím a tvorbou vrásek. Proto skin care nepodceňte a řiďte se následujícími radami.

Pleť důkladně čistěte ráno i večer. Vyberte si k tomu šetrný, hydratační čistící přípravek a tím zbavte pleť každodenních nečistot. Někdo si myslí, že pokud nemá mastnou pleť, tak je přece zbytečné pleť čistit, ale potřebujete se zbavit zbytků make-upu a dalších nánosů na tváři, které by zabránily proniknout hydrataci do vaší pokožky.

Používejte látky, které předcházejí stárnutí a chrání vaši pleť před příliš brzkou tvorbou vrásek. Mezi ty můžeme řadit třeba retinol, retinoidy nebo kolagen. Ten pomáhá vypínat vaši pleť a udržet její elasticitu. Můžete to používat přímo v krému, séru nebo jako doplněk stravy, například ve formě tekutého kolagenu.

skin care

Nejdůležitějším krokem vaší péče bude hydratace. Hydratační přípravky jsou snadno dostupné, ale pokud trpíte suchou pletí, měli byste si pořídit opravdu přípravku, které vás dokážou kvalitně hydratovat. Takové dnes dokážete sehnat i v drogériích a nemusíte za ně utrácet tisíce.

Doporučujeme poohlédnout se i mezi korejskou kosmetikou, která je cenově dostupná a má skvělé hydratační produkty. Hydratační přípravky můžete používat ve formě čističe, tonika ale především byste se měli zaměřit na pleťová séra a pleťové krémy. Jednou za čas bude pro vás také prospěšná hydratační maska, která udělá vaši pleť krásnou a šťavnatou.