Výrobky

Jak si ulevit od menstruační bolesti?


Bolestivou menstruaci může způsobit mnoho věcí. Psychické problémy, další zdravotní onemocnění, jako je endometrióza nebo zánětlivé onemocnění pánve či pohlavního ústrojí. Určitá bolest a diskomfortní pocity během menstruace jsou běžné, ale příliš velké bolesti, které vám zabraňují si plnit každodenní povinnosti, tak ty už běžné nejsou. Rizikovými faktory pro bolestivou menstruaci je také věk pod 20 let, kouření, silné krvácení při menstruaci, nepravidelná menstruace anebo pokud žena ještě nerodila. Jak si od těchto nepříjemných bolestí můžete pomoci sami, pokud u vás nastanou? Důležitá je samozřejmě diagnostika, kterou vám provede lékař.

pilulky

Vykoná na vás fyzikální prohlídku a probere anamnézu. Dále může provést ultrazvukové vyšetření, CT vyšetření a další zobrazovací metody. Obvykle vám lékař předepíše léky, které můžete při menstruačních bolestech brát. Samozřejmě, pomoci vám můžou i ty, na které předpis nepotřebujete, například Ibalgin a léky podobného typu, ale na silnější typu Aulin u potřebujete lékařský předpis.

S dávkováním ale opatrně, nikdy nepřekračujte doporučené denní dávkování. Pomoci si můžete i doma.

žena

Výborný na zmírnění bolesti je například kontryhelový čaj, který zmírňuje bolesti a celkově se doporučuje pít ženám během menstruace. Pokud chcete vědět, jak čaj dávkovat, podívejte se na užívání kontryhelového čaje https://darka-shop.cz/kontryhel-nat-rez-c921. Na bolest pomáhá teplo, proto se doporučuje naložit se do horké vany, masírovat břicho horkou sprchou anebo si umístit na břicho či záda vyhřívací podložku nebo nahřívací polštářek. Nezatěžujte svůj trávicí systém těžkými jídly, zvolte raději lehká a dobře stravitelná jídla. Nadměrná konzumace těžkých jídel může podpořit bolesti břicha. Stejně tak vám mohou pomoci relaxační techniky nebo lehké cvičení ve formě jógy či pilates, které uvolní vaše břišní svalstvo.