Podnikání

Máte nárok na přídavky?

Pokud váš zaměstnavatel sídlí v Německy, vy díky své práci spadáte pod jejich podpůrný finanční systém. Důležité je, aby aspoň jeden z rodičů odváděl daně a platil sociální pojištění právě v Německu. Není důležité, že máte trvalý pobyt v ČR, zásadní je, kde platíte daně. Nárok na Kindergeld potom máte bez ohled na výši vašeho příjmu.

Idea tohoto podpůrného systému dát rodičům finanční prostředky pro vzdělání a péči o jejich děti, bez ohledu na to, v jaké sociální situaci se nachází. Tento příspěvek lze čerpat současně na více dětí, které ještě nedosáhly 18 let, případně 26 let, pokud stále studují. Zároveň lze čerpat příspěvky z českého systému sociální podpory.

euro bankovky

Je to váš případ? A víte, jak o peníze zažádat?

Potřebujete podat vyplněnou žádost se všemi přílohami a potvrzeními německé Familienkasse. Není to úplně snadné, mnoha lidem se stává, že jejich žádost leží mnoho let nevyřízená, protože nedoložili všechna potřebná potvrzení nebo nesprávně vyplnili údaje a jejich znalost německého jazyka není na takové https://zpravy.aktualne.cz/finance/do-kdy-si-vybrat-zbytek-dovolene-prakticky-prehled-pravidel/r~0fe4d9244fdc11e5b6b20025900fea04/ úrovni, aby tento problém dokázali sami vyřešit.

Proto vám nabízím pomoc s vyplněním formuláře Kindergeld, abyste své peníze dostali co nejdříve a s co nejmenší námahou. Dokážu vám pomoci i v případě, že už jste žádost podali, ale její vyřízení není kompletní právě z důvodu nedodání potřebných podkladů.

formulář a propiska

Pokud je vše správně vyplněné a všechny přílohy a potvrzení jsou k žádosti přiloženy, bývá zpravidla vyřízena do čtyř týdnů. Žádost lze podat kompletně online, nemusíte se tak bát, že se vaše formuláře a doklady ztratí někde cestou. Jestli nemáte zkušenost s německým byrokratickým systémem nebo dostatečnou znalost němčiny, neváhejte mě kontaktovat a já za vás žádost vyřídím a poradím vám, kdy a jakým způsobem je třeba Familienkasse kontaktovat v případě změn, které se týkají vás nebo vašeho dítěte/dětí.