Výrobky

Bez písku do filtrace neudržíte vodu v bazénu čistou

Filtrační písek je dosud nepřekonaný filtrační systém, který zachycuje hrubší nečistoty v úpravnách pitné vody a také v nádržích na koupání. Filtrování vody je nezbytné nejen z vizuálního hlediska, ale také kvůli zachycování bakterií a dalších mikroorganismů, které se mohou na nečistotách zejména organického původu dobře množit.

mořský písek

Aby byla písková filtrace dostatečně účinná, potřebujeme mít písečná zrna v přesném rozměru. Nemůžete zkrátka jen tak přijít k dětem na pískoviště nebo na stavbu, nabrat písek lopatou do kbelíku a vsypat jej do filtrační nádoby, písek do filtrace musí mít všechna zrnka téměř stejně velká, většinou to bývá v rozmezí od 0,6 mm až do 1,2 mm. Většími zrnky by voda s nečistotami snadno proklouzla a filtrování by přestalo mít smysl, naopak u menších zrníček by se zadusilo filtrační čerpadlo.

Bazénová písková filtrace je velmi účinná, a co nepokryje filtrace, a co dopadne až ke dnu, to odsaje bazénový vysavač. Jak vidíte, celkem jednoduchý způsob, jak udržet v bazénu čistou vodu na koupání. Spolu s chemickými desinfekčními přípravky je filtrování vody a odsávání nečistot zaběhnutým systémem, jemuž konkurují pouze přírodní nádrže na koupání větších rozměrů, s vysázenými vodními rostlinami, kde funguje tzv. samočisticí schopnost vodních rezervoárů.

hodinky v písku

Kam s ním

Písek do bazénové filtrace však podléhá erozivním procesům a v průběhu filtrování, kdy se o sebe třou jednotlivá zrnka, se jejich ostré hrany obrušují. Přibližně po dvou až třech letech se musí písek nahradit novým a vyvstává klasická environmentální nerudovská otázka: „Kam s ním“ (s odpadem)?.

V případě písku do filtrace Chlorito však máme řadu jednoduchých řešení. Kupříkladu jej ocení děti na pískovišti, protože písek není toxický a mohou z něj vyklápět bábovičky, pokud si jej smísí s ostatním pískem. Uplatnění najde i jako posypový materiál v zimě na chodnících, můžeme jím obsypávat okrasné záhony, anebo jej rozprášit na trávník, čímž se zabrání tvorba drnů a tráva https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Dtr%25C3%25A1va pak lépe přijímá živiny z půdy i z dešťové vody.