Výrobky

Stavíte si z kostek hrady?


Na rozvoj motoriky, ale i dětské fantazie se odjakživa dávají dětem nejrůznější stavebnice. Stále oblíbené jsou dřevěné kostky na stavbu hradů a zámků, ale je pochopitelné, že na trhu se objevuje řada moderních stavebnic, které se snaží zaujmout děti a tím pádem i jejich rodiče. Pravdou ovšem je, že koupíte-li dětem stavebnice Lego, bude to určitý model a dítě sin tak bude moct postavit pouze tento model a prostoru k fantazii tu moc není.

stavebnice

Větší děti, pak již převážně chlapci, experimentují se složitějšími stavebnicemi, kde přichází na řadu i první nástroje, jako je šroubovák, kladívko apod. Již tady se ukáže, zda z chlapečka vyroste domácí kutil anebo nebude úplně manuálně zručný.

Se stavebnicemi se ale setkáváme i v dospělosti. Nejsou to již hračky, ale je to nábytek do bytu, který si můžeme koupit v online shopech a on nám přijde rozmontovaný v krabicích. V krabici pak najdete návod a záleží jen na vaší šikovnosti, jak dlouho vám smontování nábytku bude trvat. Někteří z vás jistě potvrdí, že někdy to skutečně není jednoduché a nějakou dobu to trvá, než pochopíme všechny obrázky správně a ještě celou dobu doufáme, že v balení nebude nějaký šroubek nebo vrut chybět.

klíče

A pak jsou tu stavebnice opravdu velkých rozměrů a to jsou stavebnice dřevěné pergoly či zahradní domky. I ty se totiž dají objednat a koupit v rozloženém stavu, takže se ušetří za balné a dopravu nadrozměrných nákladů a vy se pak pergolu můžete na své zahradě sami ustavit a postavit. Zvládne to každý, kdo v mládí složil nějakou stavebnici, a to jsme si zkusili určitě všichni.

Postavit si z kostek hrad či smontovat si nábytek, můžeme brát jako zábavu a hru. Je přece na nás, jestli necháme někoho udělat to za nás, nebo se s tím popereme a zvládneme to sami. A pokud zvládneme, určitě z toho budeme mít mnohem větší radost.