Výrobky

Chalupáři se bez tažného zařízení neobejdou

Pamatujete se na legendární seriál Chalupáři? Vystupují tam herci, z nichž mnozí už nejsou mezi námi, a pro mnohé z vás je to vzpomínková nostalgie z doby, kdy lidé neřešili tolik problémů, jako současné lidstvo. Děj seriálu se soustředí zejména na mezilidské vztahy, ovšem zajímavé by bylo, kdybychom se v něm zaměřili na převážení či stěhování břemen z Prahy na venkov. Jakým způsobem tehdy lidé vozili na chalupu staré koberce, stoly, postele, matrace, komody, skříně a další předměty.

kempování s karavanem

V té době totiž nebylo mezi lidmi natolik rozšířené tažné zařízení, a spíše než za autem se věci převážely na autě – na střešním nosiči. Že to bylo velmi nepraktické, mnohdy nebezpečné a nedostatečně účelné, snad není třeba ani dodávat. Ovšem dnes, kdo si tažné zařízení pořídí, stačí si vypůjčit na víkend přívěs z hobby marketu a máte zcela volné ruce. Můžete vozit na chalupu i z chalupy vše, co se na vozík vejde.

přívěs pro přepravu koní

Současní chalupáři si bez tažného zařízení Amsa stěží dovedou představit svůj život, protože na chalupu se každou chvíli něco vozí, jednou je to zemina s mulčovací kůrou, podruhé pórobetonové tvárnice, potřetí nová sekačka na trávník, počtvrté krbová kamna, dřevěné pelety a brikety, popáté obkladačky pro rekonstrukci koupelny atd. Výhodou tohoto procesu je snadný nákup, který uskutečníte v době, kdy to vyhovuje vám, a nemusíte se přizpůsobovat přepravním společnostem, které vám zakoupené zboží větší velikosti dopraví až na chatu. Nákup stavebnin či zahradní techniky a potřeb zároveň spojíte s nákupem potravin a vše na chalupu odvezete na jeden zátah.

Tažné zařízení vám však neposlouží pouze na chalupě, lze s ním vycestovat na dovolenou s karavanem, můžete si k němu pořídit nosič kol a vydat se na cykloturistický výlet, a kdo vlastní koně, snadno se s ním přepraví třeba na druhý konec republiky na parkurové závody.