Výrobky

Co vám přinese flipové pouzdro (nejen) na mobil Samsung Galaxy

Zamysleli jste se někdy nad otázkou, proč se tak dobře prodávají flipová pouzdra na mobilní telefony? Jednou z odpovědí může být i samotný materiál – polyuretan, zhotovený v podobě tzv. eko-kůže.

Nebude vám klouzat v ruce a lepit se do dlaní

Tato vlastnost je pro využívání mobilního telefonu klíčová. Polyuretan v podobě eko-kůže je svým způsobem optimalizované řešení pro každodenní využívání, a je to dáno usnadněním práce s mobilem, když jej držíte v ruce. Pokud budete mít telefon bez pouzdra, půjde zpravidla o kombinaci plastu, kovu či tvrzeného skla, a všechny tyto materiály jsou kluzké a velmi hladké. Snadno se vám pak může stát, že vám mobil vypadne z ruky. A kdybyste měli obal zhotovený například z PVC nebo z polyetylenu, snadno se vám přilepí na pokožku a trhavými pohyby vám rovněž může telefon vyklouznout z ruky a poškodit se při pádu na zem. Možná právě proto výrobci sáhli po polyuretanu, který v podobě eko-kůže zajišťuje co nejbezpečnější kontakt s přístrojem v ruce.

mobil v ruce

Nedostane se dovnitř voda

Kdybyste uzavřeli mobil do plastového polyetylenového sáčku a domnívali se, že je uvnitř v bezpečí, byla by to naivní chyba. Na chvíli možná ano, protože zcela neprodyšný pytlík zabrání průniku tekutiny i prachu k mobilu, ovšem neprodyšnost může zároveň způsobit srážení vodní páry uvnitř uzavřeného sáčku a průnik tekutiny pod dotykový displej do útrob telefonu.

mobilní telefon

Prodyšnost je pro obaly na mobilní telefony, tablety i notebooky velmi zásadní, materiál musí zkrátka „dýchat“ a jen tak je citlivá elektronika zabezpečena před vnějšími vlivy. Samozřejmě nemůžete očekávat, že pro Galaxy A3 2015 obaly, kryty a pouzdra Módní mobil přezdívaná jako flip, budou zcela vodotěsná, prachotěsná a mrazuvzdorná, ale základní ochranu zajistí. Pokud chcete mít skutečně stoprocentně zajištěný mobil proti pádu z větších výšek, a např. při práci na stavbě, kde se míchá beton, a kde se práší od pytlů s cementem, musíte vybírat speciální obaly, ovšem ve velmi vysokých cenových hladinách.