Výrobky

Filtrační kuličky

Už jste se seznámili s novým moderním produktem, který se nazývá Aqualoon? Médium Aqualoon je vyrobeno formou malých kuliček.
Aqualoon jsou malé filtrační kuličky. Jsou vyrobeny z polyethylenových vláken. Tato novodobá forma patří mezi alternativy ve filtraci. Použít ji můžete do jakéhokoliv typu bazénu. Jedná se o vhodnou alternativu filtrační náplně pro bazénové filtrace domácích zahradních bazénů, ale také pro interiérové bazény.

filtrace

Změňte písek za kuličky

Filtrace je zapotřebí u každého bazénu. Nikdo si nepřeje, aby se mu v bazénu hromadily nečistoty, rostly řasy nebo tvořila špína. Proto voda prochází přes filtraci, kde se upravuje a čistí. V klasické základní filtraci je vždy nasypán písek, který zachycuje drobné nečistoty pomocí ostrých hran. Jakmile se ostré hrany obrousí a písek již neúčinkuje tím správným způsobem, čili výkonnost filtrace poklesává, je nezbytné jej vyměnit. V tom případě se vysype a může se koupit nový, který se následně nasype do filtrace.

V případě kuliček je to odlišné. Jsou vyrobeny z úplně jiného materiálu, než je písek. Při výrobě a inovaci tohoto produktu se zaměřovali výrobci a technologové na větší výkonnost. To je samozřejmostí, protože je lepší, aby vylepšená forma filtrace zachytila ještě více nečistot. Povedlo se a právě kuličky, které jsou vyrobeny z polyethylenových vláken, zachytí větší koncentraci nečistot a špíny. Podle výrobce je tato forma filtrace schopna zachytit nerozpuštěné nečistoty o velikosti až 1 mikrometr.

  • V dnešní době se neustále posunujeme kupředu a také výrobky se modernizují a zlepšují. Tato novinka je posledním nejnovějším hitem ve světě filtrací. Už žádný písek, který by zachytával nečistoty, ale filtrační kuličky, které jsou vyrobeny z takového materiálu, že zachytí naprosto veškeré nečistoty.

bublinky

  • Další výhodou je jejich dlouhá životnost. Ta je při běžném provozu bazénu téměř neomezená. Navíc je zde nulová tlaková ztráta. Podle potřeby je dokonce můžete vyprat v pračce se speciálním přípravkem, budou opět čisté, zářit a můžete je ihned okamžitě použít.