Technika

Hlídejte si spotřebiče

Díky technice máme značně usnadněný život. Už nemusíme prát v potoce ani na valše, a len špinavé věci naházíme do pračky, stihneme tlačítko, a za pár hodin vytáhneme dokonale čisté oblečení. V posledních pár letech k nám dokonce dorazily sušičky, které nám za chvilku vydají básně suché a měkké prádlo. Sporák s varnou deskou nám pomáhají vařit a péct jídla, a nemusíme rozdělávat oheň někde na dvoře. Rychlovarná konvice nám dá vařící vodu, kterou můžeme použít na cokoliv potřebujeme. Lednice nám uchová jídlo aby se nezkazilo, a mrazák nám konzervuje další jídlo, které by jinak určitě dlouho nevydrželo.

otevřená pračka

Domácí spotřebiče jsou zkrátka neodmyslitelnou součástí našich domácností již dlouhé roky, a i když se zdá, že všechny funkce už byly vymyšlené, není tomu tak. I na poli domácích spotřebičů neustále dochází k inovacím, a výrobci a vývojáři se nám snaží nabídnout něco, čím zákazníky výrobek zaujme. Nejčastější novinkou bývá ovládání telefonem – pračku si nachystáte, a zapnete ji třeba v práci přes mobilní aplikaci. Trouby a varné desky nám zase poskytují nové funkce jako gril, vaření v páře či další funkce, které nám mohou usnadnit přípravu jídel.

hasiči u požáru

Jsme tolik zahlceni skvělými funkcemi, že zapomínáme na to nejdůležitější – spotřebiče jsou stále jen výrobky, které mohou mít skrytou vadu. Můžete mít novou elektroinstalaci u sebe v domě či v bytě, ale do výrobku nevidíte. Může fungovat bez problému několik let, a najednou vám zkratuje celý dům. Spotřebiče mohou mít skrytou vadu, kterou nikdo neodhalí. Týká se i těch nejmenších spotřebičů. Proto je dobré vždy zapínat spotřebič jen v případě že jste doma. Nejednomu člověku se odchod z domácnosti, zatímco myčka myla a pračka prala, nevyplatil. Spotřebiče mohou způsobit požár, předem to nikdy vědět nebudete. Nenechávejte je zapnuté bez dozoru, i když vám to přijde jako ztráta času.