Výrobky

Kam se hodí nerezové zábradlí

Výrobou nerezové oceli byla naše země proslulá po celém světě již za socialismu. Kupříkladu ocel zhotovená v hutích Poldi SONP Kladno byla uznávaná jako velmi kvalitní pro výrobu chirurgických nástrojů a kloubních náhrad. Vyráběly se tu však i polotovary pro nerezová zábradlí.

Schodiště

Velmi často se objevuje nerezové zábradlí na schodištích. Jde o vnitřní i venkovní aplikace a zde je vhodné podotknout, že se právě nerez často volí i tam, kde záleží na estetickém vnímání celkového konceptu schodišť. Kombinace s dřevem nebo sklem je tu poměrně běžným řešením a nerez krásně zapadne do jakéhokoli barevného profilu okolní omítky.

Nerezová zábradlí bývají krásným doplňkem u schodišť přímých i lomených, a to i u komplikovaných prostor, kde se schody např. zužují nebo nestandardně lámou.

nerezové zábradlí

Terasa

Nerezová ocel se dobře uplatní na venkovních terasách, kde vytvoří zajímavý estetický prvek. Výrobky tohoto typu si vás získají svou čistou linií a mnoha možnostmi tvarování. Ocel je velmi pevná a naprosto spolehlivá, co se týče bezpečnostních norem a na tyto výrobky je spolehnutí po mnoho desítek let. Životnost zábradlí z nerezové oceli může přesáhnout i několik staletí a nepochybně vás přežije.

zábradlí z nerezové oceli

Balkon

Velmi oblíbeným řešením nerezového zábradlí jsou různé typy balkonů a lodžií. Tam najdou uplatnění zejména pro svou výjimečnou odolnost vůči korozi a snadnou údržbu. Jestliže totiž zhotovíte na balkoně zábradlí z běžné konstrukční oceli, budete nuceni jej v občasných intervalech natírat, a právě na balkoně to není nic příjemného, protože musíte štětcem či válečkem zajíždět i na protilehlou stranu, kam není vidět. Některým lidem se závratěmi se tento postup vůbec nedoporučuje.

Nerezové zábradlí na balkoně rodinného nebo bytového domu lze kombinovat s dřevem, ale právě kvůli nárokům na údržbu je tu výhodnější samotná nerezivějící ocel.