Peníze

Zase ty dluhopisy

Dluhopisy, také známé jako cenné papíry ale někteří se také mohly setkat s názvem Obligace. Co jsou dluhopisy zač? Tyto cenné papíry vlastně zavazují že danému majiteli musíte zaplatit přesný peněžní obnos (který si předem domluvíte) a to v přesném a předem domluveném termínu dané splátky. Takže dluhopisy vlastně fungují na principu půjčení peněz. Musíme si ovšem říci, že jakmile začnete používat dluhopisy je dobré na ně koukat z obou stran a momentálně mám na mysli stranu dlužníka a stranu investora, majitele či emitenta. Dále je také dobré vědět že existují až tři druhy těchto cenných papírů a těmi jsou

dluhopis

1) Dluhopis státní neboli cenný papír, který vám poskytne a vydá veřejná instituce (stát) Tento typ dluhopisů seženete na všech pobočkách oficiálních partnerů ministerstva financí /jinými slovy distributorů. 2) Dluhopis komunální, který obstarává jakékoliv město či obec. a jako 3) tu máme Dluhopis bankovní, který vám obstará (jak už je podle názvu poznat) jakákoliv banka. Dluhopisy se vydávají investorům či Emitentům, kteří z daných peněz poté staví například dálnice nebo se těmito penězi například vyplácí i politici. Také je dobré podotknout že dluhopisy obstarává ministerstvo financí které následně vydává hned několik typů státních dluhopisů.

kalkukačka

Ovšem si musíte dávat pozor i na veškeré rizika které jsou v oblasti dluhopisů velice běžné. A proto je dobré si před celou touto akcí zjistit veškeré potřebné informace bez kterých se neobejdete. Dluhopisy a jejich vlastnosti hypotekybezregistru.cz. Mají dluhopisy vůbec nějaké vlastnosti? Dluhopisy jako takové se používají jako „splátkový kalendář“ půjčíte si peníze a na cenný papír se poté vrací. Co se týče růstu cenných papírů je to v poslední době velmi záhadné, jelikož jedna strana tvrdí, že dluhopisy rostou cenově stále na horu a druhá zase že klesají. Jedno se však jasné, jakmile mají dluhopisy delší duraci jednoznačně vzrostou ihned na horu.