Peníze

Jak zaplatit bydlení?

Jste právě v životní fázi, v níž si sháníte bydlení? Nebo je jisté či velice pravděpodobné, že vás to časem čeká? Pokud ano, pak už zřejmě přinejmenším tušíte, že to není zrovna snadný úkol. Všelijaké objekty se nám tu sice nabízejí, ale i když bychom si z nich vybrali, nejednou si nevybereme. Protože jsou jejich ceny natolik vysoké, že na to prostě většina z nás nemá. Koupili bychom si vlastní dům nebo byt, ale cena, jež se tu po nás požaduje, je mnohem větší než to, co si můžeme a v dohledné době budeme moci dovolit.

cizí bankovky

Ale bydlet je prostě potřeba. A ne každý se chce po celý svůj život stěhovat z podnájmu do podnájmu nebo dokonce nocovat v něčem ještě horším. Každý chce mít své jisté, svou střechu nad hlavou. A to znamená, že si ti, kdo tak mohou učinit, půjčují třeba i velké peníze v podobě hypoték, jen aby si mohli svůj byt nebo dům koupit.

Ale co udělat, pokud se někdo dozví, že vlastně ani hypotéku na pořízení si vlastního bytu nedostane, protože by při svých příjmech nezvládal ani takové splácení?

dolary v truhle

Pak si lze vzít naštěstí i nebankovní hypotéku, kterou se dá financovat aspoň pořízení bytu družstevního. Který je vlastně v mnoha ohledech velice podobný bydlení soukromému a nelze se nad tím tedy nějak ošklíbat. Ona totiž i družstevní byt hypotéka může financovat. Jen se taková hypotéka nenabízí moc často vzhledem k odlišnostem v majetkových vztazích. Ale nebankovní společnost i na družstevní byty půjčuje, a tak si tu přijde na své opravdu leckdo. Protože jsou družstevní byty levnější, stačí si na ně tedy půjčit méně a je zákonitě víc lidí, kteří uspějí při žádání o méně peněz, než je těch, kdo si potřebují půjčit mnohem víc na nemovitosti soukromé.

A pokud jsou vám tak jiné hypotéky nedostupné, půjčte si na družstevní bydlení. I to je dobrá volba, i tady budete žít spokojeně. A levněji.