Podnikání

Zařizujeme novou ložnici


Vyhlédli jste si v některém z obchodů vybavení ložnice a máte v plánu si jej pořídit v kompletní sestavě? Například šatní skříně s posuvnými dveřmi, dětskou postýlku, manželské lůžko, noční stolky a odkládací stolek nebo komodu? Proč ne, pokud bude vše v jednom stylovém provedení, a sladíte-li nábytek s barvou a vzorem koberce, se závěsy či roletami, může to být vítaná a hlavně praktická změna.

moderní nábytek

Nastane den D, kdy vytvoříte objednávku, např. v kamenné prodejně, kde si ještě před tím přímo osaháte všechny kusy nábytku ve vzorové místnosti, objednávku uhradíte a očekáváte doma příjezd přepravní společnosti, která nábytek doručí až ke vchodovým dveřím. Ovšem namísto skříní, postele a stolků se před vámi v celé své kráse otevře pohled na hromadu kartonových krabic.

Dnes se velká část vyráběného nábytku distribuuje do obchodní sítě ve formě stavebnice, je to také z toho důvodu, aby se při výrobě ušetřilo na skladových prostorách. Pro zákazníky to však mnohdy znamená zdroj problémů. Pokud zrovna nepatříte k fyzicky zdatným řemeslníkům, pro něž je tato práce spíše rutinou, a například se živíte jako hudebník, lékař či pěstitel okrasných květin, můžete propadnout skepsi a depresivní náladě s všetečnou otázkou: „kdo mi nábytek smontuje?“

obývací pokoj

Stěhovací firmy montují nábytek běžně

Montáží nábytku se zabývají i stěhovací firmy, a to i tehdy, jde-li o pouhý nákup, aniž byste se museli někam přestěhovat. Stačí se domluvit na vhodném termínu a zpřístupnit prostor, kde se bude nábytek nacházet.

Při montáži nábytku v Praze může dojít k různým komplikacím, a kdo na ně není připraven, toho mohou nepříjemně zaskočit. Například může být nepřehledný návod, některé díly můžete namontovat jinam nebo obráceně, některé díly mohou být velmi těžké a vyžadovat podpěru a zvláště obtížné to bývá u velkých nábytkových sestav, jako jsou kuchyně nebo vestavěné skříně.