Podnikání

Opravy a instalace plynových spotřebičů nechte na instalatérech

Kutilská vášeň některých lidí nezná hranic a ti se zastaví ve svém počínání až v okamžiku, kdy dojde k nějakému maléru. Kupříkladu staví pergolu či altán a dřevěná konstrukce se zřítí (naštěstí v době, kdy pod ní nikdo není), anebo se pustí do instalace elektrických zásuvek a připojí je k těm stávajícím malým průřezem vodičů, což povede k jejich přehřívání a k následnému zkratu.

plynový hořák

Podobných případů je ve světě mnoho a Češi v podobných aktivitách rozhodně nejsou pozadu.

Kutilství má jednu nespornou výhodu – výrazně snižuje náklady na výplatu řemeslníka, tím se ušetří z rodinného rozpočtu stovky, ba i tisíce či desetitisíce korun, a tak se nelze divit, že při současných vysokých cenách energií, potravin a dalšího zboží se hodí i úspora při montáži nebo opravě plynového kotle, karmy, sporáku a dalších plynových spotřebičů.

oprava spotřebiče

Jenže ne vždy se takové akce vyplácí, protože toto je oblast velmi specifická a amatéři nemívají komplexní přehled o těchto zařízeních, jako profesionálové. Nechte raději tyto práce na instalatérovi v Ostravě, zabráníte tím mnoha problémům.

Výbuch a požár – připadá vám příliš přitažené za vlasy, že kutil může zapříčinit i výbuch plynu v domě? Pak se mýlíte, protože stačí opravdu málo a úniky plynu přivodí explozi i při relativně nízké koncentraci. Možná si pamatujete výbuch plynu v Divadelní ulici na vltavském nábřeží, v budově Řízení letového provozu přibližně před deseti lety, tehdy si to naštěstí nevyžádalo oběti na životech, ale majetkové škody byly značné. Výbuch plynu v domě může jeho statiku narušit až tak, že bude nutné jeho stržení, tím pádem velice rychle přijdete o střechu nad hlavou, a to jen kvůli vaší hlouposti.

Neprovádějte žádné zásahy na plynových spotřebičích jak ve vlastním rodinném domě či rekreační chatě, tak zejména v domech bytových, kde s vámi žijí desítky dalších lidí, což by pak mohlo mít i soudní dohru a pro vás trest odnětí svobody.

5/5 - (2 votes)