Podnikání

Jak na dokonalé logo firmy?

Téměř každá firma disponuje nějakým logem. A často znáte spíše logo, než název firmy. Typické je to třeba pro loga jednotlivých automobilek. Pokud jste malá firmička, která chce své služby poskytovat například jenom na území vašeho města, asi není logo něco, co by vás akutně trápilo. Pokud ale máte v plánu rozvíjet svou výrobu nebo poskytování služeb, určitě neváhejte, a vytvořte si logo co nejdříve. Lidé si ho s vámi budou spojovat a potřebujete, aby si na něj zákazníci zvykali již od začátku.

BMW

Jaké by mělo vaše logo být? Především, mělo by být dobře zapamatovatelné. To znamená, že by nemělo být příliš složitě sestavené, mělo by využívat jednoduchých tvarů a přiměřených barev. Možná si říkáte, že by se měly používat co nejvýraznější odstíny barev, ale někdy to může působit spíše rušivě. Pokud logo spojíte s nějakým dobře zapamatovatelným obrázkem, bude to jen dobře.

Dávat do loga i název firmy? To je otázka. Větší firmy, které jsou na trhu již mnoho let, si třeba při tvorbě nového loga již můžou dovolit odstranit z něj název, jelikož i tak se každému název firmy vybaví, když logo uvidí. Pokud ale teprve s podnikáním začínáte, určitě doporučujeme k logu připojit i název vaší firmy, aby si ho lidé mohli spojit právě s vašim logem.

Zamyslete se také na tom, na jakou cílovou skupinu míří vaše služby a tomu logo přizpůsobte. Pokud se zaměřujete třeba na prodej dětských hraček, bude vaše logo zaměřené na děti a určitě bude vypadat, než pokud se vaše firma zabývá třeba prodejem tabákových výrobků. Musíte najít balanc mezi jednotlivými cílovými skupinami a zaměřit vaše logo tím správným směrem.

COCA COLA

Tvorba toho správného loga je náročná. Tady jsme vyjmenovali jen pár aspektů, které musíte vzít v potaz, ale ve skutečnosti je jich mnohem více. A to nemluvíme o konečném provedení, které by mělo být co nejvíce kvalitní. Určitě neuděláte chybu, když si necháte své logo vytvořit na zakázku. Můžete to brát jako investici do budoucnosti. U nás je spousta šikovných firem, které vám logo vytvoří. Podívat se můžete třeba na tvorbu loga Havlíčkův Brod.