Výrobky

Udělej si sám

Udělej si sám, neboli DIY je zkratka pro anglické označení „Do it yourself“. Jak už z českého překladu vyplývá, znamená to, že si máme něco udělat sami. Ale co? Většinou se takto myslí prakticky vše, co je vyrobeno doma a je to domácí, protože si to uděláte sami, a tak splňujete podmínky DIY. Takže pokud si uděláte domácí buchtu, kterou jste nikde nekoupili a sami jste ji doma upekli, je to DIY, udělali jste to sami, doma. Hodně lidí si samo vyrábí různé věci, protože je to jakási forma uklidnění a relaxu, protože pokud něco vyrábíte, zapomenete na všechny starosti a problémy, které v životě máte a aktuální problém je pro vás jen ten, že jste třeba odměřili větší množství mouky, což jsou opravdu primitivní problémy, které vaši mysl nijak nezatíží.

džíny

Proto lidi uklidňuje, pokud si mohou něco takto vyrobit sami nebo vytvořit, jelikož se u toho uvolní a alespoň na chvíli mozek zaměstnají něčím jiným než je práce, problémy v rodině či peníze, což jsou takové tři problémy, které lidé v dnešní době hodně řeší, hlavně teda ty peníze. Pokud budete něco tvořit, na všechno toto zapomenete a budete se plně soustředit jen na to, abyste tuto práci dokončili. Je to osvobozující pocit, protože se zároveň i těšíte na výsledek a mnohem více si dané věci budete vážit, než kdybyste ji koupili v obchodě, kde pro vás její výroba nemá vůbec žádnou cenu, tedy kromě té peněžní, což musíte odevzdat, abyste si tuto věc mohli koupit domů.

dekorační látky

Pokud si něco člověk udělá sám, kolik úsilí za tím stálo a kolik času mu to vzalo, proto pro něj věc bude mít i osobní (nějaký duševní) význam a nebude se například jednat čistě o nějakou sušenku, ale pokud si sušenky člověk doma upeče sám, mají pro něj mnohem větší hodnotu. Mimo jídlo si člověk může i něco ušít, klidně i oblečení, stačí zadat dekorační látky metráž a už si jen vyberete, jaká látka se vám líbí. Můžete si ušít dekorace nebo i povlaky na polštáře, zkrátka cokoliv.