Podnikání

Stěhujeme se v létě

Léto patří k nejkrásnějším obdobím roku a v této době se také pohybujeme v exteriéru mnohem více, ne v uzavřených prostorách. Míváme více energie, pozitivně na nás působí sluneční záření a toho také lze využít k různým aktivitám, mezi něž patří i levné stěhování v Praze 1 Stěhování Mamut. Kdo si naplánuje stěhování na léto, bude to pro něj příznivější zejména kvůli delšímu slunečnímu http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php%3Fart%3D6371 svitu, kdy máme dostatek času za bílého dne realizovat všechny své plány a stěhovací proces tak významně urychlit. Léto však přináší i jistá úskalí:

krabice na stěhování

Úžeh – dlouhodobý pobyt na slunci může způsobit úžeh, což je přehřátí mozkové tkáně a mozkových blan přímým slunečním zářením. Jestliže se při stěhování pohybujete dlouho venku, nezapomínejte na pokrývku hlavy a také na častější přestávky. Rozumné je stěhování v létě rozložit do delšího úseku přípravných prací a povolat na pomoc profesionály, kteří si poradí s tím nejobtížnějším. Stěhovací firmy mají své postupy a ví, jak se před sluncem chránit.

bleskový výboj

Úpal – rozdíl mezi úpalem a úžehem je ten, že úžeh se týká pouze mozkové tkáně, zatímco úpal je přehřátí organismu v důsledku vysokých teplot. Paradoxně se vás úpal může týkat i v zimě v jedoucí přetopené tramvaji, ale v létě je toto nebezpečí vyšší. Z tramvaje můžete vystoupit, ale s tropickým horkem se těžko bojuje, pokud musíte chodit ven a stěhovat různé předměty.

Bouřky – v létě se bouřky tvoří poměrně často a mohou být velmi nebezpečným jevem, proti němuž se musíte chránit. Za bouřky rozhodně nezůstávejte venku a nepřenášejte žádná břemena, raději vyčkejte, až se přežene, než riskovat smrtelný úraz. Naštěstí lze tvorbu bouřek dobře monitorovat a tak nezapomeňte sledovat předpovědi počasí a podle toho se také zařídit. K bouřkám také patří prudké lijáky a krupobití, měli byste tedy zároveň mít ukryté všechny stěhované věci v bezpečí.