Móda

Jsou módní tipy v časopisech pro ženy skutečně dobré?

Časopisy pro ženy patří k těm zdaleka nejčtenějším. A není divu, svým čtenářkám nabízí mnoho užitečných rad. A jednou z těch, které najdeme prakticky v každém čísle každého podobného časopisu je módní rubrika, která nás informuje, co se právě nosí, či co se bude nosit v blízké budoucnosti. Tyto většinou vypadají naprosto stejně – modelka vyfocená v daném outfitu, který ladí s daným tématem (například „džínovina“, „sukně“ či „podzimní barvy“), a vedle ní obrázky jednotlivých kousků, případně kousků, které se jim podobají, s cenou a místem, kde je možné je sehnat.

 

profesionální módní fotografie

 

Dalo by se tedy říci, že podle toho můžete velmi snadno nakoupit to, co vám bude slušet a co právě letí. Ovšem takto to vypadá jen na povrchu. Ve skutečnosti tyto rady nejsou ani zdaleka tak skvělé, jak se na první pohled tváří. Předně neberou v úvahu fakt, že každá žena má poněkud jinou postavu, jiný obličej, jinou barvu a typ vlasů. A to vše má vliv na to, jak budeme v daném modelu vypadat. Zatímco na jedné může vypadat skutečně dobře, na jiné zase bude připomínat visící pytel.

 

módní fotografie z ženského časopisu

 

Pak je tu také fakt, že tyto články vytváří ženy, které nemají v módě žádné hlubší vzdělání či znalosti. Jistě, zajímají se o ni, to je bez debat. Avšak rozhodně jí nerozumí na skutečně fundamentální úrovni. Jejich rady tedy nemusí být vždy dobré.

 

Rozhodně se tedy vyplatí řídit se spíše vlastním rozumem a svým preferovaným stylem. A co když přeci jen potřebujeme pomoc a chceme být skutečně „in“? Pak je dobré se místo do časopisů pro ženy podívat do módních magazínů, ať už papírových či elektronických, do kterých přispívají skuteční odborníci v oboru.

 

Zde si můžete být jisti, že dostanete skutečně užitečné rady, i když se samozřejmě nic nevyrovná tomu, když nějaký odborník poradí přímo vám. Ovšem o něčem takovém si naprostá většina z nás může nechat jen zdát.