Technika

Nová trouba

Zajímavá technika? To mě ano. Ale ne zase v tak velkém smyslu, jak si třeba myslíte. Já jsem vždycky byla na to, že jsem se o techniku zajímala pouze v takovém rozsahu, co jsem potřebovala třeba například k vaření anebo pečení. Já jsem totiž vášnivá kuchařka, takže využívám technické vynálezy hlavně k tomu, které mi pomáhají vařit anebo péct. Takže jsem velmi ráda, že existuje trouba. Vzpomínám si taky na časy, když jsme měli doma troubu, která byla ještě taková zastaralá, takže všechno se v ní připálilo a pak to doma všude smrděla spáleninou. A nikdy nezapomenu na ten den, kdy k nám máma donesla nějakou troubu, která byla druhé ruky.

I fotoaparát je velký pokrok.

Víte, my jsme nebyli moc bohatí, takže jsme si nemohli dovolit kupovat nějaké drahé věci. A natož úplně nové. Na to jsme vůbec neměli peníze. Takže jsem byla velmi ráda, když maminka donesla domů nějakou troubu. A mohla jsem alespoň vařit. Nicméně to ale vždycky byl opravdu technický pokrok, ale zpět. Byly tom staré šmejdy. Kdybychom měli peníze, takže samozřejmě koupíme nějakou lepší troubu, která tedy bude perfektně fungovat. A to samé například se stalo i s lednicí. Taky se nám rozbila lednice. A já se ani nedivím, když jí bylo už patnáct let.

Moc ráda peču.

A myslím si, že takový technický pokrok opravdu patří do popelnice či někam do sběrného dvora. A lednici máma sehnala asi taky z druhé ruky, ale do roka opět se rozbila. Myslím si, že se nevyplatí kupovat věci z druhé ruky, pokud to jsou takové technické věci, které ztrácejí účinnost. Od té doby jsme si s maminkou řekly, že se budeme kupovat pouze jen nové věci, které vydrží opravdu hodně dlouho, a navíc mají ještě záruku. Víte, když máte nějaké zboží, které má ještě záruku, tak máte u toho dobrý pocit. Jste vlastně chránění, když se vám něco rozbije. Nic není dokonalé a technika taky ne, i když může být úplně nová.